O Lucii

Jmenuji se Lucie Marková.

Miluji psychologii, studium ženských témat, přírodu, zdravý život, ekologii a fotografii...

Jsem připravena být vaší terapeutkou a průvodkyní, abyste měli spokojený a naplněný život podle vašich představ a snů! :-)

Kdo jsem?

Vystudovala jsem Obchodní akademii, pokračovala jsem však jinou cestou než je účetnictví a ekonomie...

... po rodičovské dovolené s prvním synkem jsem se pustila do zkoumání alternativní medicíny, především Tradiční čínské medicíny, která je úžasně "vymyšlená"! Po čase jsem objevila 100 % přírodní bylinné produkty české brněnské firmy OKG, s. r. o. vyrobené na bázi právě Tradiční čínské medicíny. Pokud vás to zaujalo, zde najdete více: https://zdrava-a-krasna.webnode.cz/

Pokračuji cestou krásy...

Absolvovala jsem kosmetické a vizážistické kurzy. A stále se vzdělávám dál, jako ženu mne to samozřejmě moc baví :-D

Pomáhám ženám najít jejich vnitřní i vnější krásu.

Učím ženy, jak pečovat o svou pleť, jak sebe sama nalíčit na denní či večerní nošení, a především spolu najdeme pomocí barvového poradenství (technika se šátky) vhodné odstíny barev, ve kterých se bude žena cítit příjemně a podpoří celkově jejich osobnost. Pomohu s výběrem oděvů, střihu a materiálů. Již při konzultaci si klientka může vyzkoušet různé outfity ve svém barevném typu. Je to skvělý způsob, jak žena hned vidí v zrcadle, kouzla s barvami a střihy šatů (více na (www.videtsekrasna.cz)

To vše nyní uzavírají Tématické fotografie, kde jsem absolvovala kurz fotografie portrétu a světla. A spojením krásných šatů, líčení dle Vašeho barevného typu vyfotografuji krásnou vzpomínku Ženy bohyně/ víly/ princezny. Mnohdy to bývá počátek cesty ženy k jejímu objevování ženství..

... cestou fyzického a psychického zdraví

terapeutickou činností EFT, poradenství a koučinkem.

věnuji se terapeutické činnosti, obor energetická psychologie a EFT , který jsem absolvovala v roce 2013 - 2014 v Institutu energetické psychologie v Kolíně u Sindy Katayama.

EFT má skvělé a rychlé výsledky ve fyzické i na psychické rovině.

Pomocí EFT terapií jsem pomohla klientům vyřešit např.:

alergie, astma, dětský ekzém, dnu, přejídání, strach z řízení auta, strach z autorit, strach z nemocnice, strach ze zubaře, problémy v práci, vztahové problémy, strach z porodu + porodní bolesti, problémy s otěhotněním, problémy s dětmi ad.

Naše tělo je tvořeno z fyzické, duševní a duchovní části a všem je třeba se věnovat. Proto čtu stále inspirativní a životopisné knihy a časopisy (doporučuji First class a Pravý domácí časopis). Navštěvuji přednášky o zdravém životním stylu a TCM, také o stylu oblékání sebe i své duše u studentky Táni Havlíčkové, přednášky a webináře o cykličnosti žen, partnerství, sebevědomí, ekologii, zdravém bydlení a soběstačnosti (v Podkrkonoší máme postavený slaměno-hliněný dům), výchově dětí od Naomi Aldort a podle metody Marii Montessori, kurzy pro ženy a ženské kruhy, chodím na řízenou meditaci, absolvovala jsem kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, zasvěcení do I. a II. stupně REIKI, Akáši a Metamorfní techniky - motýlí masáž...

Můj příběh s EFT

Již třetím rokem používám EFT na sobě i klientech. Mé seznámení s EFT přišlo v r. 2013, kdy jsem hledala alternativní metodu - kurz, která mi pomůže posunout se profesně dál a budu moct ještě více pomáhat lidem s jejich problémy v životě, se kterými se na mě obraceli.

Nejprve jsem poznala metodu TFT, ze které EFT vzniklo. Obě metody jsou založeny na energetickém systému těla, meridiánech, opět TČM - prostě čínská medicína je tu přes 5000 let a má systém léčení pomocí bylin, masáží, akupunktury ad. Číňané berou naše tělo komplexně, což je podle mě správná cesta k uzdravení těla i duše, mnoho nemocí jsou psychosomatických.

"Všechno máme v hlavě."

Jak jsem se zbavila svého problému - neschopnost otěhotnět

Určitě jste toto tvrzení také slyšeli. Mohu doložit na jednom svém osobním problému, který jsem si během kurzu řešila a vyřešila, a to neschopnost otěhotnět. Na kurzu jsme se učili techniku EFT navzájem na sobě při práci ve dvojicích, což je ze začátku velká výhoda a též jej takto ráda učím. Měla jsem sepsané na stránce své problémy a trápení, začali jsme pracovat s těmi největšími, což byl u mne problém s 2. otěhotněním. Hlava si řekla, že by chtěla další miminko, ale tělo/ podvědomí vědělo své a nedařilo se mi otěhotnět 3 roky. Za ty 3 roky jsme s manželem zažili zklamání nepodařenými pokusy spojenými i s potratem. Bylo to bolestivé období..... k tomu se později přidaly i jiné fyzické problémy jako například záněty ženského ústrojí a také zánět ledvin... vše působí se vším, ledviny = vztahy apod. Lze najít v příčinách nemocí podle Louise L. Hay, doporučuji celou knihu Miluj svůj život! Své problémy, strachy kolem jsem řešila/ ťukala 2 měsíce (tzn. 2 víkendy kurzu + práce doma), a poté jsem zjistila, že jsem otěhotněla a vše je tentokrát v pořádku a čekáme zdravé miminko :-)

Ještě uvedu jeden příklad vyřešeného problému, který mi stěžoval život - strach ze tmy.

Při práci na tomto problému jsem zjistila, že se "bojím jít v noci lesem, parkem".... znáte to také? Když jdete večer podél lesa nebo parkem a máte stažený žaludek nebo v mém případě hrudník? Je tu všudypřítomný strach, že někdo na mě skočí a ublíží mi nebo i hůř. Celou cestu jsem se vždy obhlížela kolem, za keře a stromy a v hlavě si jela své hororové představy, šla jsem velice rychle. Lesem jsem raději běžela. Při EFT stačí použít mechanickou část + všechny mé věty proměnit v kratší fráze a po půl hodině je po problému! Nyní jsem v pohodě, jdu-li tou samou cestou., buď si užívám přírody, krásných stromů kolem... nebo si jentak přemýšlím. Strach je pryč!

Osvobozující to pocit vyrazit večer kamkoliv beze strachu :-)

Pokud máte stejné nebo jiné své strachy, psychické problémy, doporučuji se buď naučit metodu EFT sám a pracovat na sobě nebo si zajít na terapeutické sezení.