EFT a otěhotnění

Mé otěhotnění aneb mé 2. mimi po 3 letech snažení a trápení

Je mnoho žen, které se pokoušejí podruhé otěhotnět, ale neúspěšně.

  • Otázkou je: Jak je to možné, když poprvé to vyšlo a máte zdravé dítě???


Byla jsem jednou z nich.

Otázky od známých a rodiny typu: "Tak co, už se TO podařilo?" ......nebo horší věta: " Zapomeň na nezdary, dělej něco jiného, nemysli na TO!" mne pronásledovaly čím dál častěji a šly mi čím dál víc na nervy. Chlácholivé a povzbuzující věty vypadají, že určitě dotyčné pomohou/ mně pomohou, vždyť jsou to dobré rady. Jenže neuskutečnitelné! Když žena má v hlavě, že chce mít miminko, tak na to myslí stále, denně, každou minutu. S blížící menstruací doufá, že snad už vytáhne ze šuplíku těhotenský test a budou tam dvě krásné jasné červené čárky. Ale měsíc, co měsíc Červená paní přichází a žena zoufá, vyčítá si...

Pokud vás to také potkalo, nemusím se moc rozepisovat, hned si jistě pocity zklamání, lítosti, prázdnoty, nedostatečnosti apod. vybavíte živě samy.

Ráda bych sdílela ve zkratce svůj příběh

(ten podrobnější příběh chystám také :)

Pro mě jsou všechny tyto pocity zklamání, vzteku již minulostí, pouhá slova bez emocí, příběh někoho cizího, vše už je jakoby v mlze. Otěhotněla jsem a porodila druhého syna. Nyní jsem matka dvou dětí, kluků 6 a 13 let.

A to vše je možné proto, že jsem zvolila cestu očištění těla a mysli. Hlavní roli mělo očištění mysli (podvědomí) metodou EFT = emotion freedom techniques.

Ve 22-ti letech jsem porodila císařským řezem prvního syna. A za tímto zážitkem byla největší bolest a blok mít další dítě. Přidružily se k tomu i další aspekty, proč se v mém podvědomí zapsalo "Teď mít dítě prostě nebudeš!"

Utěšovala jsem se, že jsem ještě mladá (v mých 25-ti letech jsme začali se snažením) a mám dost času, a nechala to plynout s myšlenkou, že to přijde "samo". Ale místo toho přišly jen dvě těhotenství, které skončily do 3 měsíců tzv. zamlklým potratem. V druhém případě jsme přišly o dvojčátka, která jsem si tajně přála :( Po těchto nepříjemných a bolestivých zkušenostech jsem slyšívala, že se to stává často, snad každé druhé ženě... Následovala otázka: "Proč zrovna já? A proč dvakrát???"

Nyní potkávám ženy, které k vytouženému miminku našly cestu přes hormonální jógu, sport, různé očistné kúry. Má cesta byla ťukání :))

Pomohla mi "náhoda" (a všichni víme, že náhody neexistují. Co se má stát, stane se). Rozhodla jsem se totiž absolvovat akreditovaný kurz Terapeut energetické psychologie a EFT v Kolíně. Metoda EFT je jednoduchá, rychlá a bezbolestná....proto se mi líbila!! :) Skvělý způsob, jak pomáhat lidem ke zdraví a spokojenosti v životě. Energetická psychologie a psychologie vůbec mne vždy přitahovaly jako magnet. Během kurzu jsme se vše učili vzájemně na sobě a samozřejmě doma. Během dvou měsíců jsem se zbavila svých bloků a strachů mít dítě, a světe, div se........otěhotněla jsem a vše bylo v pořádku!!! Rodině jsme připravili krásný vánoční dárek.

Opět jsem se nevyhnula císařskému řezu pro nepostupující porod (stále TAM ještě čeká práce se strachy), ale miminko si řeklo samo, v termínu, kdy chce přijít mezi nás a zažila jsem porod podle svých představ a přání v rámci možností. Měla jsem totiž připravené porodní plány dva, pro obě varianty, kvůli bondingu a prvnímu přisátí miminka k prsu, které má vliv na úspěšné kojení (toto jsem neměla u prvního CS a čekalo mne 10-ti měsíční odsávání mateřského mléka).

Zní to neuvěřitelně, ale vše máme v hlavě i těle. Stačí zvolit vhodnou cestu a je možné cokoliv! :)

Mým přáním je, abych pomocí získaných technik a zkušeností, které jsem nastřádala za 9 let, pomohla ženám být zdravé a spokojené, otěhotnět, cítit se krásně a příjemně ve svém těle, sama v sobě.

K tomu všemu se samozřejmě s radostí a vděčností vzdělávám dál jak v oboru psychologie a terapie, tak i vizáži a stylistice, ženských tématech.

Pokud pomohu právě vám k miminku či spokojenému životu, bude mé poslání naplňováno a s tím i můj život zde na zemi :)

S láskou LUCI

P.S.: Nelekejte se změn barvy vlasů! Jak jsem se měnila uvnitř, měnilo se i zvenku, je to rok 2013/2014 + 2017 - dodnes blond :-D