O EFT

Je to univerzální technika, původně určená k odstraňování negativních emocí, ale při jejím používání se zjistilo, že má často i pozitivní vedlejší účinky (na rozdíl od léků), jako například mizí fyzické bolesti, astmata, alergie apod. Ty všechny mohou být způsobené stresem, nevyřešenou specifickou událostí..

Bez ohledu na to jak zdravě jíte, a jak zdravý způsob života vedete, pokud vám emoční překážky budou stát v cestě, nikdy nedosáhnete ideálního zdraví či uzdravení.


Tvůrcem metody EFT - Emocional Freedom Techniques, je americký inženýr Gary Craig. www.emofree.com

Do ČR přivezla EFT Sindy Katayama. (na tomto webu naleznete také vyřešené případy terapeutů) www.eft.cz"Příčinou všech negativních emocí je narušení (porucha) energetického systému těla."Energetický systém těla

Naše těla mají důmyslnou elektrickou podstatu. Např. když se dostaneme horkého sporáku okamžitě ucítíme bolest, protože je elektricky přenesena pomocí nervu do vašeho mozku. Elektrické zprávy jsou neustále posílány skrze naše těla a informují jej o všem. Bez této energie bychom nebyli schopni vidět, slyšet, cítit, vnímat chuťově a čichem. Lékaři k to mu využívají přístroje jako EEG, EKG.

Tento energetický systém je životně důležitý, pokud přestane energie plynout...umíráme.

Před 5000 let Číňané objevili komplexní systém energetických obvodů, které procházejí skrze naše těla. Tyto obvody byly nazvané jako meridiány, jsou základem dnešní akupunkury a akupresury, chiropraktika a široké škály ostatních technik léčení.


EFT jednoduchým poklepáním (ťukáním) konečky prstů blízko koncového bodu vašeho energetického meridiánu můžete prožít některé hluboké změny ve vašem emocionálním a fyzickém zdraví.

Příčina negativní emoce – problému:

1 krok – narušená paměť – trauma, silná událost v životě

2 krok – narušení energetického systému v těle

3 krok – negativní emoce – dále může přerůst ve strach, fóbie, obsese, úzkost......fyzické problémy (nemoc, chronická nemoc)


POZOR!

Terapie metodou EFT není náhrada za zdravotnickou péči. Nedoporučuji tedy vysazovat okamžitě léky během léčby, pocítíte-li úlevu. Snižování a vysazení léků je nutné konzultovat se svým lékařem.


ÚSPĚŠNOST EFT

Srovnávací studie ukazují, že zhruba 60% lidí má už po prvním použití EFT pocit úlevy a pociťují, že "něco důležitého se změnilo". Dalších 20% se cítí znatelně lépe a použijí EFT znovu k dosažení více výhod.


CELKOVÁ ÚSPĚŠNOST EFT SE UVÁDÍ 89%

EFT UŽ MNOHOKRÁT POMOHLO I TAM,

KDE VŠECHNY OSTATNÍ METODY SELHALY.